Zakerberg je potrošio ukupno između 100 i 150 časova na stvaranje Džarvisa, pa nije ni čudo što je uključivanje i isključivanje svetla i grejanja, kao i otvaranje odnosno zatvaranje vrata, nešto što se „podrazumeva“.
Osim ovih osnovnih funkcija, Zakerbergov Džarvis ume i da, nakon što dobije komandu, iz kolekcije izabere određene pesme i da uključi muzički plejer. Takođe, robotizovani asistent ume i da izabere slične izvođače i srodnu muziku prethodno zadatoj ili sličan žanr, kao i najbolje pesme određenog pevača.
Džarvis može da raspoznaje glasove Marka Zakerberga i njegove supruge Prisile. Tako, kada čuje komandu „uključi svetlo u mojoj sobi i pusti neku muziku“ — robot tačno zna koju sobu bi trebalo da osvetli i čiju omiljenu muziku da pusti.
Asistent sa veštačkom inteligencijom isto tako može da raspozna iz koje sobe mu se neko obratio, pa ako komandu da „pojača intenzitet svetlosti“ Džarvis dobije iz kuhinje, on će upravo u toj prostoriji to i učiniti.
Zakerbergov asistent čak ume i da „čuva“ njegovu malenu ćerku Maks, a putem kamere sam osnivač Fejsbuka može da podučava ćerku kineskom jeziku (maternjem jeziku njene majke, koji je Zakerberg u međuvremenu naučio) ili da prati šta ona radi, iako nisu u istoj prostoriji.
Zakerberg je na ulazna vrata kuće postavio nekoliko kamera kako bi Džarvis mogao dobro da vidi ko dolazi u kuću. Veštačka inteligencija analizira lica koja vidi putem kamera, odnosno (ne) pronalazi ih u bazi podataka. Pošto utvrdi da li domaćin očekuje goste ili ne, robot odlučuje da li da pusti gosta u kuću, a Zakerberg dobija informaciju o tome i fotografiju gosta.
Zakerberga često pitaju zašto gotovo uvek nosi sive majice, a bez obzira na njegov odgovor, on je programirao svog asistenta da na njega po potrebi „ispaljuje“ čiste sive majice.
Smatra se da glumac Morgan Friman ima najprijatniji glas na svetu, pa je Zakerberg svog pomoćnika „opskrbio“ upravo glasom čuvenog glumca. U krajnjoj liniji, Frimanov glas se čuje na video-snimku putem kojeg je Zakerberg predstavio Džarvisa.
Osnivač Fejsbuka je napravio aplikaciju za ajfon kojom se obraća Džarvisu. Istini za volju, kvalitet raspoznavanja zasad je daleko od idealnog, jer se na jednoj od reportaža vidi da Zakerberg ponavlja jednu komandu četiri puta pre nego što se njegova zapovest i ispuni.
Mark Zakerberg nema nameru da stane: on planira da obuči odnosno osposobi Džarvisa da obavlja neke nove zadatke, a u to ime se obratio i članovima društvene mreže Fejsbuk i zamolio ih da predlože šta bi to moglo biti. Zakerberg zasad nema nameru da svog asistenta pretvori u masovni proizvod.
Оставите одговор